У ИО Јабланица мали број ученика похађа наставу. И ако мали број ђака они су жељни спорта и такмичења. Да се они питају, волели би да сваки дан имају по 7 часова физ.васпитања не би ли чешће одмеравали снаге у фудбалу, одбојци, шаху, трчању..
Жељно су исчекивали планиране турнире смишљајући тактику како освојити бод више. Формирали смо две екипе и назвали их " СУНАШЦЕ" и " ЗВЕЗДИЦА". Екипе су биле месовите  по полу и узрасту.

Сукобиле су се две стране, пленио је жар и спортски дух - надиграти противника. Фер плеј игра је владала! Победници су се толерантно носили са победом, док екипа која је губила није одустајала од борбе и жеље за победом.
У скоро свим играма СУНАШЦЕ је надиграло ЗВЕЗДИЦУ ал то није нарушило њихов другарски однос.
СПОРТСКИ ПОЗДРАВ- ЗДРАВО!!!:-)
И на крају за опуштање и релаксацију након спортских дана, ученици VIII разреда су се релаксирали уз ликовну уметност сликајуци прстима и длановима дивне радове.
Пролеће у Јабланици Зима у Јабланици
До следећег дружења ,
велики поздрав из Јабланице!
Јелена Миљковић - наст.физ.фаспитања