Светосавска Недеља у ИО Јабланица

Поводом Светосавске недеље у ИО Јабланица ОШ „Димитрије Туцовић“, у организацији наставнице историје Слађане Кузељевић, одржан је јавни час посвећен Светом Сави. Час је одржан у среду, 30.1.2019. Учествовали су сви ученици наше мале школе. Час је започео Химном Светом Сави, коју су отпевали ученици нижих разреда, а које је припремила наставница Миленија Алексић. Затим су ученици Огњен Божанић, Страхиња Бакић и Кристина Томовић рецитовали песмице посвећене Светом Сави. Уследила је презентација о животу и делу Светог Саве пропраћена одговарајућим текстом. Презентацију су приказали и текст читали ученици Раде Радовић, Ивона Дидановић, Марија Ђуровић, Марко Бакић, Стефан Јанковић и Александар Бакић, а подршку им је пружила наставница Слађана Кузељевић. Предања и легенде о Светом Сави испричали су ученици: Марко Бакић, Раде Радовић и  Александар Бакић, уз подршку   наставнице српског језика и књижевности Душице Гускић. Песмице о Светом Сави, такође, рецитовале су ученице Маријана Божанић, Анђела Бакић и Кристина Јанковић. Рецитаторе је припремила наставница Миленија Алексић. Час је завршен песмом „Расти, расти мој зелени боре“. Техничку подршку пружиле су: Сузана Цицварић, наставница математике и Биљана Чоловић, наставница техничког и информатичког образовања.