Приредба у Јабланици

Јубилеј ОШ „Димитрије Туцовић“ обележен је и у школи у Јабланици. Ученици су, са својим наставницима, спремили приредбу под називом „Првих сто тридесет“.
Ученици нижих разреда представили су се пригодним рецитацијама, чији су заједнички мотиви били: одрастање, заљубљивање, машта...

Извођењем представе „Хип хоп шајкача“, ученици виших разреда желели су да на хумористичан начин прикажу сукоб старог и новог, родитеља и деце, традиционалне и модерне музике. Текст Срђана Живковића прилагодила је наставница Ксенија Бојовић.

У приредби су учествовале и ученице са Златибора и из Чајетине, које су се представиле изворним песмама. На самом крају, ученици из Јабланице извели су кореографију Слађане Кузељевић и тако показали да воле и негују народну традицију.
Директорка школе, госпођа Милка Васиљевић, захвалила се присутнима и нагласила да здравог живота данас има само у селу.

Ксенија Бојовић