Прослава школске славе- Савиндана

И ове године школска слава, посвећена првом српском архиепископу и просветитељу- Светом Сави, обележена је пригодно у нашој школи. Обележавање празника почело је 27.јануара 2019. године, присуством ученика млађих разреда, у пратњи вероучитеља и учитеља, светој литургији у чајетинској цркви. Ученици су казивали стихове о Светом Сави и певали духовне песме. Благосиљање и ломљење славског колача организовано је у школи у 10.30 часова у присуству наставника, учитеља, ученика, родитеља и представника локалне управе Општине Чајетина. На беседу свештеника о правим животним вредностима, у истом духу, надовезала се и свечана приредба у Дому културе. Ове године су приредбу припремили ученици из Чајетине.

Говорили су стихове и беседе о Светом Сави, приказали ситуације из свакодневног живота, поентирајући цитатима из Библије. Централну свечаност зачиниле су и песме школског хора уз пратњу оркестра, као и неизоставне традиционалне игре из ужичког краја у извођењу чланова КУД-а. Циљ приредбе је био да се свако запита о ономе што чини и говори у бризи за другога, проносећи светосавску мисао борбе за трајање и духовност учења и напретка. Подршку у припреми приредбе ученицима, који су показали изузетну зрелост и преданост ходању путем Светог Саве, пружиле су наставнице српског језика Јелена Мринковић и Јагода Јеремић, наставник музичке културе Марко Кутлешић, и кореограф Никола Секулић уз подршку учитељице Весне Петровић. У приредби су учествовали: Вељко Луковић, Огњен Поповић,  Неда Лојаница, Тијана Шкодрић, Јана Шкодрић, Катарина Жунић, Мина Пишчевић, Вељко Зрњевић, Катарина Лојаница, Марта Раденовић, Анђела Чечарић, Теодора Ковачевић, Алекса Луковић, Катарина Митровић, Лидија Станић, Ивона Туцовић, Николета Грбић, Јелена Станић.
Наставна недеља након обележавања Савиндана обележава се као тематска недеља посвећена Светом Сави и Немањићима.