Осам векова од крунисања Стефана Првовенчаног

На иницијативу наставнице историје, Ане Васиљевић, у ОШ „Димитрије Туцовић“ на Златибору, у петак, 8. децембра, одржан је час којим је обележен јубилеј – осам векова од крунисања Стефана Првовенчаног.
            Ученици виших разреда, са наставницама Аном Васиљевић и Ксенијом Бојовић, као и вероучитељем Ненадом Ивановићем, припремили су текстове о овом свестраном државнику. Говорили су о Стефану из три перспективе – историјске, књижевне и верске. Првовенчани је нашу земљу учинио краљевином, а заједно са братом Савом изборио се за аутокефалност наше цркве. Био је ерудита и  зачетник српске хагиографске традиције.
            Излагање је пратила аудио-визуелна презернтација о Немањићима и њиховим задужбинама, као и изложба радова ученика Ликовне секције, на чијем је челу наставница Даница Јевтић Шишовић. Чланови школског хора су, у част овој светој лози, отпевали „Химну Светом Сави“, а ученике је припремао наставник Марко Кутлешић.