Републичка смотра читалаштва „Читлићи 2016“

Ученици Основне школе „Димитрије Туцовић“ у Чајетини учествовали су на републичком такмичењу у читању и разумевању прочитаног, односно писменом изражавању. Ово такмичење се организује како би се подстакла и побољшала функционална писменост ученика. Учествовали су у две категорије- Читалићи кликераши и Читалићи креативци. Читалићи кликераши имали су задатак да одговарају на питања у вези са одломцима из познатих и ученицима непознатих текстова, у виду теста. Читалићи креативци су се бавили израдом читалачких дневника, на поучан и креативан начин. Нашу школу је представљало петоро ученика.

У категорији кликераша: Јанко Гукић и Мина Радибратовић, ученици првог разреда, Мина Станковић, други разред, Ива Ђокић, четврти разред, Јована Мишић, седми разред и у категорији креативаца – Бранка Зарић, осми разред.

Са смотре, одржане у Ражњу, са наградама су се вратили Јанко Гукић (кликераши) -треће место (ментор учитељица Наташа Тодоровић) и Бранка Зарић (креативци)- треће место (ментор проф. српског језика и књижевности Јагода Јеремић).
Тим Читалића наше школе, 21.maja 2016, представио је школу на штанду на тему „Народна књижевност кроз игру“.