Хумани основци за новогодишње осмехе својих другара

Ученици Основне школе „Димитрије Туцовић“ су се, са радошћу и искреног срца, придружили хуманитарној акцији коју су традиционално покренули Црвени крст Чајетина и Културно-спортски центар Чајетина-прикупљање играчака за израду новогодишњих пакетића. У акцији су учествовали сви ученици школе у Чајетини и на Златибору, од 1. до 8. разреда. Они су, са својим одељењским старешинама у својим заједницама, другарима, који живе на територији наше општине, даровали дивне играчке, друштвене игре, школски прибор. Чланови Ученичког парламента су, у пратњи школског педагога и помоћника директора школе, однели скромне поклоне у просторије Црвеног крста, где су, лепо дочекани, имали прилику да се упознају са радом ове организације. Свесни да само мали покрет и брига прожета љубављу и пажњом могу допринети да се празници у свачији дом увуку свечано, основци су још једном показали да поред многих тешких лекција, увек успешно савладају ону са највише питања-лекцију људскости и хуманости.