Дан здарве хране - Чајетина

Ученици су у ОШ ,,Димитрије Туцовић“ овај датум обележили на више начина. Део чланова еколошке секције су одржали радионицу у Дино парку под називом ,,Здраво дете са здраве планете“.  Радионицу  је   одржала Славица Србиновска-ПР и маркетинг менаџер Дино парка на тему ,,Повезаност нашег здравља са здрављем наше планете.Када је наша планета здрава. Како можемо да јој помогнемо да сачува здравље“  Радионица је почела и завршила се уз песмице о деци-Деца су украс света. Порука након радионице за све је била: Свако од нас може да да допринос очувању планете!
У организацији Тима за здравствену заштиту ученика ,Дома здравља и Црвеног крста  Чајетина, ученицима млађих разреда  у Чајетини и члановима еколошке секције осмог разреда, одржано је предавање о значају здраве исхране. На ову тему говориле су: педијатар чајетинског Дома здравља др Биљана Пантовић и патронажна сестра Невенка Јеремић. Оне су указале да је правилна исхрана  добра превенција за настанак многих обољења која се у последње време често јављају, а то су: гојазност, дијабетес, кардиоваскуларне болести, слабе кости.
На часу биологије седмог разреда наставница биологије Зорица Милосављевић је одржала предавање и радионицу о здравој исхрани са нагласком о правилној исхрану у пубертетском узрасту.