Дан борбе против трговине људима

Широм Европе 18. октобар се обележава као Дан борбе против трговине људима. Деца су једна од најугроженијих категорија а најбољи начин борбе против овог проблема је обавештеност и знање. Наша школа је позвала представнике Полицијске управе  Ужице, Одсек за странце, да упознају ученике са овом темом и да уједно обележимо Дан борбе против трговине људима.
Предавања су одржали инспектори за странце, а организовано је за ученике седмог и осмог разреда у Чајетини и на Златибору. Ученици су упознати са распростањеношћу овог проблема, облицима трговине људима, како да  препознају ситуације када се ради о трговини људима, коме да се обрате и како да се заштите. Предавање је пропраћено сценама из филмова чија тематика је трговина људима.