ДЕЧЈА НЕДЕЉА

Дечја недеља у млађим разредима у школи на Златибору, протекла је у разноврсним активностима. Један дан је покварила киша, па балони пријатељства са лепим порукама нису добили прилику да полете и стигну до неког вршњака, али све остало је текло по плану. Дечју недељу смо отворили посетом Дино парку и учешћем у интерактивном програму названом "Здрава храна, здраво дете". Ученици су, у веселој атмосфери, имали прилику да чују оно што, евентуално, нису знали о здравој храни, а затим и да  дегустирају сокове од свежег воћа и хранљиве смутије.
Следећег дана, на школском игралишту, организован је Дечји вашар на коме су ученици од 2. до 4. разреда размењивали прочитане књиге и "изигране" играчке. Истог дана, наши најмлађи ученици постали су чланови библиотеке! За њих је организован пријем у Библиотеци "Љубиша Р. Ђенић" у Чајетини.
Наредни дан хол школе био је испуњен децом и родитељима који су присуствовали приредби коју су, ученици другог, трећег и четвртог разреда, припремили у част ђака првака. Они су им песмом, глумом, стиховима, упутили добродошлицу и поделили беџеве као успомену на почетак школовања.
Последњег дана реализован је, већ традиционални, пешачки излет на Око.
Уживало се у природи, дружењу, игри... Највише узбуђења донело је такмичење у надвлачењу конопца.
На крају, лепо јесење време омогућило је да, скоро све, активности буду успешно изведене, а сви учесници расположени и задовољни. Још једном, свима срећан нови почетак! До следеће године!