Пројектна настава „Филм“

У среду, 23.1.2019.г. у одељењу IV 3 , одржан је тематски дан под називом „Филм“. Учионица је била посебно украшена за овај дан. Испред учионице, ученике је сачекао црвени тепих, фото-репортери и огласна табла са позивом на филмски пројекцију.
Дан је започео часом српског језика и разговором о медијима масовних комуникација. На power point презентацији сазнали смо шта су медији масовних комуникација, која је најмања књига на свету, детаље о Мирослављевом  јеванђељу... Посебан акценат стављен је на филм, где су нам браћа Лимијер отворила врата чудесног света филма.

На часу математике, заједнички смо решавали задатке везане за Милино филмско вече. Пошто су ученици тачно решили задатке, добили су улазнице за биоскоп.
Наставница енглеског језика, Јелена Бијелић, помогла нам је да на енглеском језику изговоримо и напишемо енглеске речи у вези са филмом.
Седишта у одељењском биоскопу, била су нумерисана, па смо научили шта је партер, подсетили се римских бројева тражећи своје седиште. Филм је могао да почне. Наравно, уз укусне кокице. Након одгледаног анимираног филма „Спирит“, тражили смо сличности између цртаног филма и недавно прочитаног романа „Бела Грива“.

На крају, сумирали смо утиске и сложили се да смо учили на интересантан и забаван начин.