Јавни час посвећен Холокаусту

У четвртак, 4.маја 2017. године, у Библиотеци „Љубиша Р. Ђенић“ у Чајетини, одржан је јавни час „Сећање на жртве геноцида и Холокауста“. Ученици и наставници су, на иницијативу наставнице историје Ане Васиљевић, припремили презентацију којом су се осврнули на све историјске догађаје који су обележили ово доба. Чули су се одломци из писма Хилде Дајч и „Дневника Ане Франк“, које је пратила презентација са фотографијама из живота ове девојчице. Вече је завршено јеврејском песмом. Присутни су могли да погледају и симболичну изложбу репродукција фотографија. Порука је да се овакви догађаји морају памтити, јер смо сви део њих. Презентација овог јавног часа одржаће се у Регионалном центру у Ужицу, 10.маја, са почетком у 20 часова.