Смотра ХОРТИКУЛТУРНЕ Е-БИБЛИОТЕКЕ Србије

У Кикинди, 10. октобра 2018. године Интернет клуб из Љига и Народна библиотека „Јован Поповић“ организовали су Смотру ХОРТИКУЛТУРНЕ Е-БИБЛИОТЕКЕ Србије.
      Смотра је наставак Фестивала цвећа, одржаног у Чајетини од 18. до 21. маја 2018. године. У оквиру радног дела програма, отворена је изложба „Цвеће родног краја“. Реч је о изложби уметничких радова, чији су аутори ученици ОШ "Димитрије Туцовић из Чајетине. Изложбу је отворила Снежана Ђенић, директор Библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“. На Смотри је премијерно представљена  Химна пољском цвећу, настала 19. маја 2018. године у Чајетини. Текст су написали ученици наше школе у оквиру литерарне радионице која је била једна од активноти на Фестивалу пољског цвећа.