Стогодишњица завршетка Првог светског рата- јавни час

У петак, 30.новембра 2018. године ученици ОШ „Димитрије Туцовић“ су уз помоћ наставника одржали јавни час у сали Библиотеке  „Љубиша Р. Ђенић“ у Чајетини. У нешто више од тридесет минута ђаци су представили све страхоте Великог рата.

Говорило се о херојској борби на Церу, Колубари, албанској голготи, опоравку на Крфу и васкрсу српске војске на Солунском фронту. Ђаци су овом приликом представили и филм посвећен животу армијског ђенерала Крсте Смиљанића.

Чланови драмске секције су се представили рецитацијама песама Милутина Бојића и Душана Васиљева, док је хор отпевао песме „Тамо далеко“ и „Креће се лађа француска“. Овом приликом су приказани кратки клипови посвећени Плавој гробници, погибијама песника у та смутна времена, као и говор мајора Гавриловића.

На крају програма публици се, у име ђака и наставника, захвалила наставница српског језика, Ксенија Бојовић, која је заједно са својим колегма учествовала у припреми јавног часа: Јеленом Маринковић (наставницом српског језика), Ненадом Ивановићем (вероучитељем и свештеником златиборским), Наташом Јевтовић (наставницом информатике и рачунарства), Даницом Јевтић Шишовић (наставвницом ликовне културе), Марком Кутлешићем (наставником музичке културе) и Аном Васиљевић (наставницом историје).