Пројекат Дворска канцеларија- коресподенција у средњем веку

Наставницe наше школе Јелена Маринковић, Ксенија Бојовић, Даница Јевтић Шишовић и Ана Васиљевић су заједно са ученицима Теодором Ковачевић, Јеленом Станић и Милицом Јеремић, учествовали у овом пројекту. Пројекат је имао свој сценарио у коме је обухваћен период српске историје од лета 1425. до касне јесени 1425, односно коресподенција која се одвијала између Ђурађа Бранковића и његових војвода, услед опасности од напада Турака. Наша школа је била Зета и задатак нам је био да напишемо средњевековним калиграфским писмом писма Деспоту и Дубровчанима. Циљ пројекта је да деца науче калиграфију, као и да се упознају са српском средњевековном историјом.
У оквиру пројекта ученици су ишли и на једнодневни излет, у оквиру кога су посетили средњевековне споменике нашег краја- Цркву Светог Ахилија у Ариљу и Белу цркву у Карану. На овом излету имали су прилику да се упознају са витешким врлинама и опробају у витешкој борби.
Такође, у оквиру пројекта одржана је и видео презентација путем скајпа, где су ученици имали прилику да разговарају и са ученицима из других школа које су учесвовале у пројекту.