Јавни интердисциплинарни час: Немањићи-Србија у средњем веку

30.1.2019. одржан је, у оквиру тематске недеље, јавни интердисциплинарни час на тему „Немањићи- Србија у средњем веку“. Час су, заједно са ученицима, реализовали наставници: Марија Вуловић, Ксенија Биојовић, Даница Јевтић Шишовић, Ана Васиљевић, Биљана Чоловић и Александра Митић. У оквиру наставе српског језика ученици су рецитовали стихове које су сами написали, тематски везане за „Светосавску недељу“, а затим су се, са два драмска текста, представили на сцени. У оквиру наставе ликовне културе ученици су приказали портрете владара династије Немањића, а у оквиру наставе историје упознали су нас са животом владарки ове династије. О архитехтури средњег века сазнали смо од ученика који су се њоме бавили у оквиру наставе техничког образовања. Ученице 8. разреда су, заједно са наставницом, на часовима домаћинства припремиле укусну посластицу по средњевековној рецептури - суве шљиве са орасима у преливу од меда.
Час је реализован у Дино парку, уз присуство родитеља, ученика, наставника, учитеља и новинара.