Пројектна настава први разред
Моја школа кроз времеплов

Пројекат је трајао од 7.9. до 19.10 2018. године и реализован кроз шест школских часова. На првом часу ученици су упознати са темом и начином рада. Други час ученици су подељени у групе (учење,спорт,потребе и одмор) и добили истраживачки задатак: – Сазнајте и прикупите што више информација о просторијама школе некад и сад (какве су биле књиге, на чему се писало, прибор...).Упућени су на који начин да прикупе информације и материјал (слике из новина,часописа, фотографије, текстуални записи).
Трећи час: Прича госта (бака једног ученика). Ученици слушају и прате излагање и постављају питања. На крају часа прикупљене слике лепе на пано.
Четврти и пети час: Радионица родитеља и деце.Тимови су добили задатке да од рециклажног материјала праве макету учионице, школске библиотеке, фискултурне сале и школског дворишта. Родитељи су помагали деци у изради. На крају часа родитељима су подељени евалуациони листићи. Шести час организована је изложба.
Продукти пројекта: -фотографије, цртежи и ликовни радови на задату тему, пано, макете.

Учитељица: Стевка Лазовић