Монографија под називом „Место где станују знање, радост и успех- школа у Чајетини од 2007. до 2017. године“ представљена је чајетинској публици 27.11.2017. године у сали библиотеке у Чајетини. Ово је још једна од активности којом школа обележава 130 година успешног рада и постојања. Своје мисли о том раду, који на прави пут изводи многе чајетинске генерације, писала је Јагода Јеремић, некада ученик, а данас наставник у овој школи. Књига садржи податке о деценији минулог рада, успеху ученика и наставника, пројектима и разним активностима. Присутнима се обратила и директорка школе Милка Васиљевић, истичући да је задовољна ангажовањем запослених у овој установи и успехом ученика. Вече су употпунили ученици осмог разреда говорећи стихове које су дочаравали звуци виолине.