ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛАНИНАРСКОЈ ОРИЈЕНТАЦИЈИ

28. априла 2017. године за чланове Планинарске и Еколошке секције одржано је Школско такмичење у планинарској оријентацији, тј. оријентирингу у организацији ПК „Торник“. На тај начин, са мањим закашњењем због неадекватних временских услова, обележен је Дан планете Земља. Трка је организована на Караули, посебно за категорије млађег и старијег школског узраста. Учествовало је 30 екипа из млађих разреда. Задатак такмичара је био да, помоћу карте на којој су уцртани симболи, и стечених знања о оријентацији у природи, за што краће време пронађу 6 контролних тачака (9 за старије ученике) и стигну на циљ. Такмичење је више било едукативног карактера, прилагођено узрасту и знању ученика. Није се држало строгих правила, али су ученици дали све од себе да одговоре на постављене изазове и једног дана, евентуално, буду учесници у професионалним тркама. Било је и и суза и разочарења и радости и смеха, али сигурно је да су сви уживали  у новој дисциплини. Ученике посебно радује идеја да трка прерасте у традиционално такмичење, на коме ће бити сложенијих задатака и стаза.

Резултати такмичења:
У категорији  другог  разреда:
- златну медаљу је освојила екипа“Пахуљице“ (Николина Мићић, Ивана Мандић, Саво Вујовић),
- сребрну медаљу екипа „Визарди“ (Лазар Божовић, Стефан Цикић, Пеђа Мандић) и
- бронзану медаљу екипа „Јагодице“ (Николина Тодоровић, Мирјана Станић).

У категорији трећег разреда:
- златну медаљу је освојила екипа  „Ватрени лавиви“ (Давид Мишић, Лазар Ресимић, Кристина
  Спасенић , Теодора Алексијевић),
- сребрну медаљу екипа „Паметни планинари“ (Елена Гукић, Маја Јанковић, Невена Шкодрић) и
- бронзану медаљу екипа „Ватрени орлови“ (Јован Стојановић, Вујица Драговић, Вукашин
  Секулић).

У категорији четвртог разреда:
- златну медаљу освојила је екипа „Чувари природе“ ((Драгана Кутлашић, Лазар Марић, Никола
  Мијићевић),
- сребрну медаљу екипа „Шампионке“ (Лена Гавовић, Наташа Пантовић, Николина Јеремић) и
- бронзану медаљу екипа „Природа“ (Александра Ружић, Тијана Понорац, Милиоца Павловић)

Старији разреди:
У категорији старијих разреда од 5. до 8. разреда- такмичило се седам мешовитих екипа. Прво место је припало екипи „Алиса“ из Чајетине ( Милош Пантовић, Јована Љубојевић, Алиса Пљевљчић), друго место екипи „Чувари природе“ из Чајетине (Нађа Радибратовић, Оливера Кузељевић, Катарина Кнежевић) и треће место екипи „Плави“ са Златибора (Василије Поњавић, Јована Симовић, Ива Јеремић).