Песничко вече за децу млађих  разреда и активности Ликовне секције
(сарадња са Омладинским удружењем „Виогор“)

Ученици наше школе дружили су се са завичајним песницима који пишу за децу, у петак, 21.12.2018. године, у Дому културе у Чајетини. Песничкој вечери, коју је организовало Омладинско удружење „Виогор“, присуствовали су ученици трећег и четвртог разреда, у пратњи својих учитељица Анке Џамбасовић, Раде Глишовић, Наташе Тодоровић и Милице Дабић. Придружили су им се другари из петог и шестог разреда. Песме су казивали песници за децу- наставница српског језика и књижевности Јагода Јеремић, учитељица у Основној школи „Миливоје Боровић“ у Мачкату Љиљана Андрић, учитељ из Основне школе „Алекса Дејовић“ у Севојну Радован Павловић и ученица Ужичке гимназије Бранка Зарић.

Овом пригодном манифестацијом за децу, која се завршила лепим жељама за предстојеће празнике, саветима о читању књига и слаткишима, настављена је сарадња школе са Омладинским удружењем „Виогор“. Наиме, у претходном периоду чланови Ликовне секције, на челу са наставницом Даницом Јевтић Шишовић су осликали дрвене клупе, на иницијативу Удружења. Клупе ће бити постављене на јавним површинама на Златибору. Такође, Ликовна секција је добила донацију од Удружења „Виогор“- сликарска платна за изложбу слика поводом обележавања Савиндана.