Такмичење рецитатора на Руском језику

У организацији Руског центра за науку и културу „Руски дом“ у Београду традиционално је организован конкурс за младе декламаторе поезије „Очаравајући стихови поезије“ („Поэзии чарующие строки“). Ове године наша школа је по први пут имала свог представника – Ивону Туцовић, ученицу VIII – 2.
   Наступи су оцењивани на основу четири критеријума – повезаност дела и извођача, оригиналност идеје, дубина перцепције смисаоне структуре текста и граматичка правилност изговора. Сваки критеријум је носио по максимално 10 бодова.
   У категорији ученика од 5. до 8. разреда основне школе, који уче Руски језик у оквиру наставног програма, Ивона се представила рецитујући песму „Ако хоћеш бићу твоја Маргарита“ савремене руске песникиње Вере Полозкове. У конкуренцији 115 такмичара, Ивона је заузела 21.место освојивши чак 31,4 бодова.
   „Сматрам да је велики успех доћи на ово такмичење и стећи ново искуство. Деца из разних делова Србије су дошла да окушају своју срећу, али само најбољи пролази. Поносна сам на себе из разлога што сам била једина из наше школе и што сам за кратко време спремила нимало лаку песму“ – преноси нам Ивона своје утиске након наступа.