Средњовековна писма

На адресу ОШ „Димитрије Туцовић“ стизаће средњовековна писма. Наиме, наставнице српског језика Ксенија Бојовић и Јелена Маринковић, наставница историје Ана Васиљевић и наставница ликовне културе Даница Јевтић Шишовић укључиле су се заједно са својим ученицима у пројекат Дворска канцеларија Кореспонденција у средњем веку, под покровитељством Института за развој науке. У овом пројекту поред наставница учествују и ученице Теодора Ковачевић, Милица Јеремић и Јелена Станић. Овогодишњи пројекат има средњовековну тематику. Главни догађај представља напад Мурата II, узрокован одласком непослушног вазала Ђурђа Бранковића у Будим. Како су се вести преносиле и којом брзином су писма стизала? Шта је све чинило оружје тог времена? Како се народ припремао и још много занимљивих детаља сазнаћете у наредним месецима.