Чувари природе у ОШ ,,Димитрије Туцовић“ настављају Велики лов на  биљку

До малог застоја у потрази за тајанственом биљком дошло је из оправданих разлога. Живимо на планини и још увек није кренула вегетација. Тек је дрвеће почело да пупи, а зељасте биљке нису све никле. Планина има свој живот који је другачији од топлијих крајева па  мали еколози  не могу да крену у  праву потрагу.
Упркос свему, и док не дође топлије време а са њим оживе биљке, кренули смо у шетњу. Ушли смо у оближњу четинарску шуму и прикупили шишарке, како би из њих извадили семе.

После шетње смо засадили семена која су ученици донели од куће: кадифице, босиок, коприву, першун. Чаше смо поставили на светлост да би семена што пре проклијала. Једну чашу смо ставили у ормар и нећемо је заливати. Ту нема светлости, тако ћемо научити који су фактори важни за живот биљака. Велики лов на биљку настављамо када нам се створе услови за то!