ДАН ТУРИЗМА

Пошто је Светски дан туризма био у недељу, 27. септембра, у школи је овај датум обележен у понедељак, 28. септембра. Ово је један од многих датума који је школа предвидела за обележавање Програмом Еко-школе  као део  пројекта Екомотивација који је подржан од стране Vip mobile.
Планирано је да се важни датуми обележавају током школске године  у сарадњи са другим институцијама, тако да је Дан чистих планина обележен у сарадњи са Туристичком организацијом Златибор.
С обзиром на лоше временске услове није било могуће реализовати активности ван школе, па је због тога за чланове Еко патроле и еколошке секције организовано предавање о туризму и  значајним туристичким дестинацијама општине Чајетина. Предавање је одржао Владимир Живановић, запослени у Туристичкој организацији, а локална ТВ Чајетина  је снимила и емитовала прилог о  овом догађају. Предавању су поред ученика присуствовале учитељица Стевка Лазовић руководилац Еко-патроле и Зорица Милосављевић руководилац еколошке секције.