ЧЕТВРТА СЕДНИЦА ПРОЈЕКТНОГ ТИМА
„ЧУВАРИ ПРИРОДЕ”

„ЗЛАТИБОРЕ, ПИТАЈ ТАРУ”

У Основној школи „Димитрије Туцовић“ на Златибору, 1.3.2017.године, одржана је четврта седница Пројектног тима „Чувари природе“, на којој је представник  ЈП „Србијашума“, тј. Шумске управе Златибор- Милоје Божовић одржао предавање о шумама Златибора.

Сазнали смо да наше шуме углавном граде црни и бели бор, буква, храст китњак.Упознали смо се са организацијом Шумске управе и како они брину о шумама. Интересантна је била прича о мерама борбе против поткорњака који напада борове. Чули смо и причу о животињама које живе у нашим шумама.
Разговарали смо о стању шума некада и сада, као и о томе шта је предвиђено за заштиту студијом Завода за заштиту природе Србије која ускоро треба да се усвоји.

„Посеците шуме неком народу и уништили сте тај народ.“
                                                                                              Јосиф Панчић

Сачувајмо природу и за сутра! Шта ви можете да урадите?