ДРУГА СЕДНИЦА ПРОЈЕКТНОГ ТИМА
„ЧУВАРИ ПРИРОДЕ”

У Основној школи „Димитрије Туцовић“ на Златибору, 14.12.2016. године, одржана је друга седница Пројектног тима „Чувари природе”, на којој је реализована прва активност предвиђена школским пројектом

„ЗЛАТИБОРЕ, ПИТАЈ ТАРУ”

Овом приликом школу су посетили управљачи Националног парка „Тара“.
Ранко Милановић- руководилац туризма и едукације у НП „Тара“ и Маријана Јосиповић- биолог у НП „Тара“  су ученицима ОШ  “Димитрије Туцовић“-члановима Еколошке секције и члановима Пројектног тима "Чувари природе" одржали  презентацију  о Националном парку „Тара“, биљном и животињском свету,  ендемичним врстама Таре, о активностима које се спроводе на мониторингу и заштити  врста на Тари, проблемима са којима се суочавају.

Посебно је било интересантно предавања о Панчићевој оморици, популацији медведа, врстама птица на Тари, као што су сури орао, дугорепа сова, мала сова... Присутни су чули и причу о проблемима који су последица климатских промена- пренамножавање поткорњака који додводи до сушења шума.Такође, ученике је интересовало како треба поступати у близини дивљих животиња, и како се треба понашати у националном парку, па су могли добити и додатне информације.

Сачувајмо природу и за сутра! Шта ви можете да урадите?