Сарадња са Планинарским клубом „Торник” - обука у орјентирингу

У овиру школског пројекта „Златиборе, питај Тару“ предвиђена је сарадња са Планинарским клубом „Торник“ из Чајетине. У петак, 31.марта 2017, у Чајетини, и у уторак, 4.априла 2017.године, на Златибору, одржана је обука у оријентирингу. Представници овог планинарског клуба упознали су ученике Еколошке секције млађих и старијих разреда, као и чланове Планинарске секције, са основним правилима оријентације и сналажења у природи, као и са тим о чему треба водити рачуна када се планинари, шта је потребно понети у планинарском ранцу, како се понашати у природи и сл. Такође, ученици су упознати са оријентирингом –спортом у коме такмичари за што краће време, уз помоћ мапе и компаса, треба да пронађу контролне тачке на терену и на карти. Једна од активности која је предвиђена за обележавање Дана планете Земље биће и школско такмичење у оријентирингу.

Сачувајмо природу и за сутра! Шта ви можете да урадите?