ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛАНИНАРСКОЈ ОРИЈЕНТАЦИЈИ

АКЦИЈА ПОВОДОМ ОБЕЛЕЖАВАЊА ДАНА ПЛАНЕТЕ ЗЕМЉЕ

„ЗЛАТИБОРЕ, ПИТАЈ ТАРУ”

У петак, 28.4.2017. године одржано је школско такмичење у планинарској оријентацији, тј. оријентирингу, у сарадњи са Планинарским клубом "Торник" и Планинарском секцијом наше школе.
Резултати такмичења:
У категорији  другог  разреда:
- златну медаљу је освојила екипа“Пахуљице“ (Николина Мићић, Ивана Мандић, Саво Вујовић),
- сребрну медаљу екипа „Визарди“ (Лазар Божовић, Стефан Цикић, Пеђа Мандић) и
- бронзану медаљу екипа „Јагодице“ (Николина Тодоровић, Мирјана Станић).
У категорији трећег разреда:
- златну медаљу је освојила екипа  „Ватрени лавови“ (Давид Мишић, Лазар Ресимић, Кристина
  Спасенић , Теодора Алексијевић),
- сребрну медаљу екипа „Паметни планинари“ (Елена Гукић, Маја Јанковић, Невена Шкодрић) и
- бронзану медаљу екипа „Ватрени орлови“ (Јован Стојановић, Вујица Драговић, Вукашин  Секулић).
У категорији четвртог разреда:
- златну медаљу освојила је екипа „Чувари природе“ (Драгана Кутлашић, Лазар Марић, Никола Мијићевић),
- сребрну медаљу екипа „Шампионке“ (Лена Гавовић, Наташа Пантовић, Николина Јеремић) и
- бронзану медаљу екипа „Природа“ (Александра Ружић, Тијана Понорац, Милиоца Павловић)
У категорији старијих разреда од 5 до 8 разреда- такмичило се седам мешовитих екипa.
- златну медаљу освојила је екипа „ Алиса “ из Чајетине ( Милош Пантовић, Јована Љубојевић, Алиса Пљеваљчић),
- сребрну медаљу екипа „Чувари природе“  из Чајетине (Нађа Радибратовић, Оливера Кузељевић, Катарина Кнежевић)
- бронзану медаљу екипа „Плави“ са Златибора (Василије Поњавић, Јована Симовић, Ива Јеремић).
Наши ученици су стекли нова знања о планинарској оријентацији и оријентирингу, планинарењу и понашању у природи. Заинтересовани ученици ће се придружити Планинарском клубу "Торник", а у јуну следе и нова такмичења.
Поводом обележавања Дана планете Земље које је било у суботу 22.4. ученици Еколошке секције су поделили промотивни материјал Таре и Златибора, са намером да подсете посетиоце и становнике Златибора какво природно богаство имамо. Поделили смо и еколошке поруке - Како треба да се понашамо у природи? Како природу треба да чувамо? Како да сачувамо природу и за сутра?