БEСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

Поштовани родитељи.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја и ове године организује пројекат бесплатних уџбеника. Право на бесплатне уџбенике имају ученици из следећих категорија:

1. Ученици из социјално/материјално угрожених породица ( породице које примају новчану социјалну помоћ)
  2. Ученици који образовање стичу по индивидуалном образовном програму( ИОП-у)
  3. Ученици који су у породици треће или свако наредно дете које је у систему школства
  4. Ученици којима су потребни прилагођени уџбеници (увећан фонт, на Брајевом писму)
  5. Ученици првог и другог разреда који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници на знаковном језику.

Да би остварили право на бесплатне уџбенике потребно је да се пријавите у школи код помоћника директора (осим за ученике који раде по ИОП-у) и попуните образац за пријаву. Том приликом треба доставити доказе о испуњености услова, односно следећу документацију:

1. За ученике из социјално/материјално угрожених породица – примаоци новчане социјалне помоћи треба доставити решење (копију ) из социјалног којим се утврђује право на остваривање социјалне помоћи.
  2. За ученике који су у породици треће или свако наредно дете које је у систему школовања треба доставити за сву старију децу потврду образовно-васпитне установе (средња школа, факултет) о својству ученика. За децу која су ученици наше школе није потребно достављати потврду јер о тим ученицима школа поседује податке
  3. За ученике који васпитно-образовни рад остварују по ИОП-у није потребно достављати никаву документацију нити пријављивати ученике јер о тим ученицима школа има све потребне податке.

Рок за пријављивање ученика за бесплатне уџбенике је среда, 05. април 2023. године.
Молимо Вас да пријавите ученике у задатом року. Све накнадне пријаве неће бити прихваћене.

Ученици који остваре право на бесплатне уџбенике добијају бесплатно следеће уџбенике:

- ученици од 1. до 4. разреда добијају уџбенике из следећих предмета

Српски језик