Еколошка секција-Чајетина

Током месеца децембра Академија за природу је расписала нови изазов за конкурс НЕ ПРЉАЈ-НЕМАШ ИЗГОВОР-ИЗАЗОВ (admin@neprljajnemasizgovor.rs). То је други по реду  изазов, а односи се на израду играчака  од рециклираног материјала. По  други пут су ученици VII1 из Чајетине-чланови Eколошке секције, узели учешће на конкурсу и од папира направили Еко-кош. Рад је предат и током фебруара се бодови стичу онлајн гласањем.

Еколошка секција-Златибор

Чувари природе петог разреда су се поново одазвали изазову и припремили креативан рад од папира и пластике ,,Човече, не љути се“ и на занимљив начин показали како се чува природа.

Један од пројеката који се реализује у оквиру Еко-школе је и  ,,Свака лименка се рачуна“. На полугодишту се прави први пресек и врши продаја прикупљених лименки. У другом полугодишту се наставља акција прикупљања, тако да ће се на крају школске године вршити поновна продаја. Ученици се радо одазивају акцији, уче се селекцији и рециклажи отпада, а од новца који се добија продајом лименки се набавља  радионичарски материјал.

У Чајетини, 04. 02.2019.                                    Наставник биологије: Зорица Милосављевић