Наша школа је постала амбасадор националног парка Таре

WWF, Светска организација за природу покренула је први циклус програма "WWF Академија за природу" који је трајао од 18. до 22. октобра 2016. године у Истраживачкој станици Петница.
Академија, која је део WWF-овог пројекта "Заштићена подручја за природу и људе", осмишљена је тако да наставници и ученици из 10 основних и средњих школа из целе земље науче како да живе на одржив начин и активно и креативно заштите природу и постану амбасадори једног од пет заштићених подручја обухваћених пројектом: Фрушка гора, Ђердап, Тара, Горње Подунавље, Авала.
Полазници академије ће целе школске године заједно са управљачима заштићених подручја радити на промоцији природних и културних вредности тих подручја.
Наша школа "Димитрије Туцовић" Чајетина и гимназија "Јосиф Панчић" из Бајине Баште су постале амбасадори националног парка Таре.