Јавни час „Царска породица Романов“

17. маја 2019. године у просторијама библиотеке „Љубиша Р. Ђенић“ одржан је Јавни час, посвећен стогодишњици смрти чланова породице Романов. Јавни час су одржали ученици – чланови Рецитаторске, Историјске, Ликовне и Руске секције Основне школе „Димитрије Туцовић“. Присутни су упознати са историјатом царске породице и достигнућима њених најистакнутијих чланова. Како је политичка ситуација у Русији увек била тесно повезана и са културом и уметношћу у земљи приказали су чланови Рецитаторске секције, казујући стихове највећих руских песника и писаца – Пушкина, Љермонтова, Блока и Мајаковског.
 За овај део часа су били задужени ученици  VII - 1 и  VII - 2 : Ђорђе Јоксимовић, Вељко Луковић, Огњен Поповић, Катарина Лојаница, Теодора Ковачевић, Марта Раденовић и Аница Лазовић.
   Централни део часа био је посвећен пројекцији играно – документарног филма Руске секције „Крај породице Романов“. Ученици – глумци су били : Ивона Туцовић, Кристина Нешковић, Јелена Станић (VIII - 2), Катарина Лојаница, Теодора Ковачевић, Марта Раденовић, Теодора Јанковић, Аница Лазовић, Николина Пештерац, Милош Нинчић (VII - 1), Теа Ћировић и Јована Лојаница  (VI  - 3).
   На крају часа посетиоци су могли погледати икону царске породице Романов - рад чланова Ликовне секције.